Elav näitus OSADUS
Näitus, mille keskmes on ainulaadsed ja erineval moel ilusad rinnad. Rinnad, kui mitte pelgalt naise kehaosad ja objektid vaid kui ehted ja relvad üheaegselt – väikesed ja suured, vanad ja noored, ilusad ja väga ilusad: millest kasvades oleme kõik osa saanud nii nuttes, süües kui lihtsalt kallistades. Iga näiliselt elutu kipsivormi taga peidab end lugu modelli enesekindlusest, enesega rahulolust, enese teadvustamisest, vahel ka valust ja pettumusest ning lõpuks siiski aktsepteerimisest. Endast hetkeks distantseerudes, koges naine end justkui uuena, vabana oma juurdunud mõttemustritest. Me nägime, kui vastastikku inspireeriv see oli. Kips kui materjal annab võimaluse aimata välist vormi, jättes alles saladuse. Kas naine tahab seda ka tegelikult avaldada, jääb tema otsustada. Me, naised, oskame väga hästi saladust hoida, kaitsta ja kui vaja, siis end sellega ka ehtida.
Skulptor Hille Palm näituse tutvustus
Inimesed, kes armatavad ja usuvad muinasjutte, näevad virvatuledes muistsete inimeste elu ja uskumisi. Motiiv on võetud eesti rahva ennemuistsetest juttudest. Virvatuli on salapärane tuluke, mis vilgub pimedatel märtsiöödel soodes ja rabades, meelitades teekäijaid teeelt kõrvale astuma. Selleks, et näha neid öiseid tulukesi, peab fantaasiat olema. Minu fantaasias on need tulukesed kaunid naised, vahel ka mehed. Virvatuli meelitab ja kutsub, kes kutsele järele annab, see hukkub. Virvatulede teiseks motiiviks on uss. Vaid vähesed armastavad neid ilusaid ja tarku roomajaid, aga just nemad on meie soode ja rabade kaunid emandad.
MTÜ Enneaegsed lapsed fotonäitus “Maailmale nähtavamaks”
Näituse eesmärgiks on juhtida tähelepanu enneaegsuse levimusele ja tõsta üldist teadlikkust ühiskonnas enneaegsete laste ja nende arengu kohta ning pakkuda tuge värsketele enneaegsete laste vanematele. Sageli saavad vanemad liiga hilja teada enneaegsete laste vanemate jaoks loodud tugivõrgustikust ja kogemusnõustamisest, mille kaudu on võimalik maandada kriisist tekkinud pingeid ja parandada toimetulekuoskusi. Selle näitusega loodame jõuda rohkemate enneaegsete laste vanemateni.
Fotoseeria teostasid MTÜ Enneaegsed Lapsed eestvedamisel projektimeeskond:
Fotograaf: Marilin Leenurm
Laste juukseid sättis: Liina Oidekivi
Tekst ja pildid fotodel ja videol: Hege Runnel
Piltide töötlus: Tiina Tammiste
Video: Kuulid Muuvid- https://bit.ly/EnneaegsedLapsed
Raikküla mõis on üks kõige paremini säilunud klassitsistlikke mõisa-ansambleid Eestis, mille 15 hoonest on tänaseni säilunud 14. Mõisas on palju põnevaid kogusid, mis on antud külastajate käsutusse, nagu antiik mööbel ja raamatud, kuid seniajani on jäänud suurema tähelepanuta kaisukarude kollektsioon. Selle põneva ja mitmekülgse karukollektsiooni loomisega on tegelenud aastaid mõisa perenaine Karmel.
Raikküla mõisa kollektsioonis on üle 100 karu, kusjuures nii mõnedki neist on valmistanud Karmel ise, ajalooliseid lõikeid ja materjale taaskasutades. Tulevikus on plaanis hakata korraldama kaisukarude valmistamise õpitubasid, luua mõmmidele ekspositsiooniruumid ning oma kaisukarude kauplus.
Õpilasfirma The Abyss Designs loob disaine inimestele, kes soovivad erineda masskultuurist ja väljendada iseennast”