KOHILA PABERIVABRIKUST MOELAVALE
Lilli Jahilo on Eesti moedisainer, kes on võtnud oma südameasjaks väärtustada ja jõustada naisi läbi oma unikaaldisaini. Jahilo moemaja looming on jätkusuutlikult toodetud Eestis parimate meistrite poolt ning disainitud kestma läbi aegade. Toodete ülikõrge kvaliteet ning suurepärane istuvus on toonud brändile tuntust ja ustavaid kliente üle maailma, olles hinnatud nii ärinaiste kui kuninglike printsesside seas. Ettevõtte peamised eksportturud on Rootsi ja Ameerika Ühendriigid.
Romet Vaino enesetutvustus:
Olen matkajuht, hobifotograaf ja ajakirja “Edasi” kaasautor. Oma käänulisel eneseotsingute teel olen eriti suurt toetust ja tuge leidnud just loodusest ja seetõttu olen matkajuhtimise kõrvalt püüdnud uurida ja mõista, et mida see roheluses viibimine meiega siis ikkagi teeb. Tõenäoliselt ongi minu suurem missioon tuua inimesi loodusele lähemale nii füüsiliselt kui vaimselt.
Raamatututvustus:
Minu ehmatav kohtumine karuga ilmestas suurepäraselt seda, mida loodus võib inimesele pakkuda – sisemist arengut. Tol aprillikuu hommikul lükati mind emotsionaalse skaala äärealadele. Kohta, kus ma polnud vähemalt teadlikult varem käinud. Kogesin enda jaoks täiesti uusi emotsioone. Minult oli sageli küsitud, et kuidas käituksin, kui satuksin metsas karuga vastamisi. Ma ei tea, kas suutmatus sellele vastata painas mind kui matkajuhti, kelle kogemustepagasis selline olukord puudus. Või näris mind mingisugune sügavam huvi iseenda suhtes. Kuidas ma siis ikkagi käituksin?
Loodus pakub pidevalt selliseid pendeldusi teadlike ja alateadlike ruumide vahel. Selleks ei pea ilmtingimata karu või hundiga karvupidi kokku jooksma. Ka liblika lend või veevulin metsaojal võimaldab meil avastada oma sisemaailmas paiku, kus me varem pole viibinud. Selles valguses võiks loodusmaastikke vaadata ka kui õnge, millega enda seest täiesti uusi tahke välja õngitseda.
Raamatuesitlus on 6. märtsil kell 14:30 Rapla Kultuurikeskuse 1 korruse kaminasaalis.
Lühike ülevaade keskkonnakunsti võimalustest maastike mõtesamisel.Toome inspireerivaid näiteid keskkonnakunstist maailmas ja tutvustame ka möödunud aastal Eestis startinud TAKKK keskkonnakunsti sümpoosoni tegevusi.
Keskkonnakunst on sotsiaalse ja poliitilise suunitlusega kunstivorm, mis tegeleb inimese ja looduse vaheliste suhetega, pöörates tähelepanu looduskeskkonna haavatavusele, üleekspluateerimisele ning inimese loodusest võõrandumise probleemidele.
6. märtsil kell 15.00 kinosaalis.
Alide Zvorovski
TAKKK Kunstikeskus
www.takkksymposions.ee