LÕPMATU SUVE SÜNDROOM

„LÕPMATU SUVE SÜNDROOM"

„LÕPMATU SUVE SÜNDROOM”

Kuuenda Naise Ööde Filmifestivali NÖFF pidulik avamine ja avafilm.
Sissejuhatuseks võtavad kolm keha võimu ja võimaldavad üksteisel, üks teisega ja üksteise üle võimutseda. VÕIM ON aga kellel, millal ja mis kujul? Kolm keha on Kaire Russ, Mari-Liis Eskusson ja Raho Aadla.
Tehakse teatavaks Leida Laiuse mälestusauhinna saaja.

Pärast väikest vaheaega linastub avafilm „LÕPMATU SUVE SÜNDROOM”

„LÕPMATU SUVE SÜNDROOM”
1 t 38 min
Tshehhi- Prantsusmaa 2023
Režissöör: Kaveh Daneshmand

Stsenarist: Laurine Bauby, Kaveh Daneshmand
Osades: Sophie Colon, Matheo Capelli, Gem Deger, Frédérika Milano, Roland Plantin

Kas heaoluühiskonna headus võib küllastumisel muutuda halvaks?
Parlamendis töötav Delphine on üks neist naistest, kellel on olemas kõik — karjäärialane prestiiž, intelligentne abikaasa Antoine ning poeg ja tütar, kes on mõlemad adopteeritud. Poliitiliselt korrektsete hoiakute ja valikute etalonina ei ole Delphine’il vaja enam teha midagi muud, kui teisi õpetada ja rääkida sellest, kuidas salliv ühiskond saab alguse lastetoast.
Puhkus ja kvaliteetaeg perega basseini ääres kokteile nautides kulgeb oivalises idüllis hetkeni, mil anonüümseks jääda sooviv naine tahab Delphine’ile midagi öelda. Telefonist kostuv võõra inimese absurdne häma võimalikust salasuhtest Antoine’i ja lapsendatud pereliikme vahel ei vääri Delphine’i silmis asjatut tähelepanu. Kuid kahtlus ei lahku kunagi enne tõe selgumist. Ja nüüd oskab Delphine’i ekslev pilk märgata vaid kõike seda, mida ei ole olemas.

„Lõpmatu suve sündroom“ uurib kaasaegse liberaalsusest pakatava maailma hallalasid, kus armastus õitseb sotsiaalse tolerantsusega ja kaugel endistest moraalsetest piiridest. See on teekond, mis mängib vaataja sisemise hinnangulisusega ning tõstatab ebamugavaid küsimusi kõige selle kohta, mida peame armastuseks ja valikuvabaduseks.