Välisdokumentaalfilmide seanss

Välisdokumentaalfilmide seanss

Välisdokumentaalfilmide seanss

SUUR TANTS
Režissöör: Kirsikka Saari
Soome 2023
30 min

Tantsija Evaleena Vuorenmaa võtab kaalus juurde 40 kilo ning on sunnitud silmitsi seisma tööandjate, ühiskonna ja isegi iseenda hinnanguid andvate pilkudega. „Suur tants“ on lühidokumentaalfilm naisest, kes otsustab haarata võimu enda kätte ja muuta oma kuvandi selliseks, nagu ta ise soovib. Kas seksikus ei sõltu tõesti suurusest?

ON SEAL KEEGI?
Režissöör: Ella Glendining
Inglismaa 2023
1 t 27 min

Sügavalt isiklikus ja relvituks tegevalt siiras dokumentaalfilmis otsib filmitegija Ella Glendining inimesi, kellel on sama haruldane puue kui temal.

Puusaliigesteta ja lühikeste reieluudega sündinud Ella Glendiningi seisund on nii haruldane, et selle kohta on vähe usaldusväärset teavet. Niisiis otsib ta inimesi, kes jagaksid oma kogemusi ja tundeid elust sellises kehas. Filmi käigus seab ta kahtluse alla ühiskonna kitsarinnalised eeldused, leiab mitu üllatust ja kohtab enda moodi inimesi. Suure soojuse ja nakatava elurõõmuga kutsub Glendining meid mõtlema sellele, kuidas me teisi näeme. „On seal keegi?“ mängib õrnalt vaataja eelarvamustega ja näeb tulevikku, mil kaasamine pole enam „probleem“.

Tähelepanu! Film linastub eestikeelsete vaegkuuljate subtiitritega.