Raamatuesitlused 2023

Mari Tammar raamatuesitlus

“ÕNN KUULUB KÕIGILE” Mari Tammar

Raamatuesitlus koos väikese kontserdiga 12. märtsil kell 12:00 Märjamaa Rahvamajas

“ÕNN KUULUB KÕIGILE” Mari Tammar
Tänapäeva kirjastuse alt ilmunud kogemusraamatus “Õnn kuulub kõigile”, jagab Mari Tammar enda lugu sellest, kuidas ta ühel hetkel otsustas, et tahab saada õnnelikuks. Ta süüvis selle jaoks erinevatesse õnneteooriatesse, hakkas neid enda peal katsetama ning sai teada, et teatud põhimõtteid järgides on tõepoolest võimalik õnnelikumaks saada. AGA siis tõi elu Marile ootamatu väljakutse. Tal sündis enneaegne poeg, kelle esimene elukuu tuli mööda saata haiglas. Ehkki peaasjalikult räägib raamat õnnest, annab Mari vahetu kogemus suure katsumusega sellele kihistuse juurde.
“Kaks aastat tagasi, pärast esimest koroonalainet, otsustasin, et tahan olla õnnelikum ja oma eluga rohkem rahul. Hakkasin tegema enda jaoks uurimistööd, et teada saada, mis teeb inimesi õnnelikuks. Mul oli stereotüüpne uskumus, et õnnelikud on vaid rikkad ja ilusad, aga süüvides teaduspõhisesse õnneteooriasse, sain teada, et õnn kuulub tegelikult kõigile, ” ütleb Mari.
Raamat jaguneb mõtteliselt kolmeks. Esimeses pooles jagab autor, mida on õnne ja rahulolu kohta rääkinud teadlased ja vaimsed õpetajad ning arutleb sekka oma isiklike kogemuste ja taipamiste üle.
Raamatu teises pooles jagab ta oma õnnelike hetkede päevikut, mida pidas 2020. aasta suvel ning kolmandas osas teeb oma rännakust kokkuvõtteid. Muuhulgas jagab Mari ka oma pisipoja sündimise lugu.
“Õnn on elustiil ja sõltub paljuski meie igapäevastest valikutest ja mõtteviisist. Kui teame, milliseid “ehitusklotse” kasutada, siis saame endale iga päev head enesetunnet üles ehitada. Saame õigeid tegevusi tehes panna oma keha suuremal määral õnne ja rahulolu tundma,” kinnitab Tammar. Samuti aitavad tema sõnul ka lihtsad mõtteharjutused negatiivselt positiivsele ümber lülituda. “Me saame ise väga palju ära teha, et end paremini tunda,” ütleb ta ja lisab, et sageli lükkame vastutuse enda õnne eest teistele, ehkki vaid 10% õnne mõjutavatest teguritest on välised. Sellest, miks Mari õnneteemani jõudis ning, mida ta selle kohta avastas, kuuleb pikemalt raamatuesitlusel. Lisainfot Mari kohta leiab tema blogist.

Mari Tammar on ema ja vabakutseline ajakirjanik, pärimusmuusik, dramaturg, kelle sulest on varem ilmunud kaks raamatut „Sõna raamat“(2012) ning „Hundihüüdja“ (2019).
Raamatuesitlus koos väikese kontserdiga 12. märtsil kell 12 Märjamaa Rahvamajas
Foto: Taimo Tammik

Triinu Tints raamatuesitlus

“VAIKUSE VALGUS” Triinu Tints

Raamatuesitlus 11. märtsil kell 13:00 Rapla Kultuurikeskuse Kaminasaalis

“VAIKUSE VALGUS” Triinu Tints

Raamat „Vaikuse valgus“räägib südamliku loo noorest naisest Triinust ja tema pikast,
katsumusterohkest teekonnast emaks saamiseni. Triinu lugu sündis tema enneaegse lapse surma ajal, mil ta seisis ühtaegu silmitsi elu ja surmaga. Autor on pannud päevikuvormis kirja, mida tähendavad ühe naise jaoks emakaväline rasedus, 14 kunstliku viljastamise katset, ühe sügavalt enneaegse lapse sünd ja surm, raseduse katkemine teisel trimestril, üks loomulik ja ilus sünnitus õigel ajal ning palju muud.
Lisaks kogemustele ja läbielamistele on raamatus ka palju lisalugemist: teadusartiklite põhjal kirjutatud tööd autori õpinguteajast ja meedias avaldatud arvamus- ja kogemuslood.

Triinu Tints on nõustaja, koolitaja ja õpetaja. Ta on õppinud raseduskriisi nõustajaks, läbinud kogemusnõustaja väljaõppe, pereterapeutide sissejuhatava koolituse ning hingehoidja baaskoolituse. Triinu on end täiendanud vanema- ja seksuaalhariduse, leina- ja viljatusnõustamise, psühholoogia ja vaimse tervise alal. Ta on vanemlusprogrammi „Imelised aastad“ koolitaja, MTÜ Vaikuse Lapsed ja MTÜ Viljatusravi Tugikeskus juhatuse liige ning töötab inimeseõpetuse, suhtlemise ja liikluspsühholoogia õpetajana. Triinul on raseduskriisi nõustaja kuuenda taseme kutsetunnistus.
Raamatuesitlus 11. märtsil kell 13 Rapla Kultuurikeskuse Kaminasaalis
Foto: Aleksandra Puks.