Raplas tuleb NÖFF – Naiste Ööde Filmifestival

Raplas tuleb NÖFF – Naiste Ööde Filmifestival

8. ja 9. märtsil toimub Raplas esimene Naiste Ööde Filmifestival (NÖFF), mis pakub naisteteemadele pühendatud kvaliteetset filmiprogrammi, lähisuhtevägivalla teemalisele filmile järgnevat vestlusringi, pop-up-raamatuesitlust ettevõtja muredest ja rõõmudest ning klaasikunsti väljapanekut.

NÖFFi toimumiskoht on uhiuus Rapla kino. Festivali korraldavad Ettevõtlikud Naised Raplamaal MTÜ liikmed koostöös Pimedate Ööde Filmifestivaliga Tiina Lokki juhtimisel.

Esimesel NÖFFil linastub neli filmi ühiskondlikult teravatel teemadel fookusega naistel. Kolm filmi on sealjuures naisrežissööride looming: kuue Eesti naisrežissööri koostöös valminud dokumentaalfilm «Juured» (Eesti, 2018), Iram Haqi rahvusvahelises koostöös valminud film «Mida inimesed ütlevad» (Norra-Saksa, 2017) ja Angelina Nikonova lähisuhte vägivalda käsitlev mängufilm «Portree hämaruses» (Venemaa, 2011). Sellele filmile järgneb vestlusring «Avatud stsenaariumid» Pärnu naiste tugikeskuse juhi Margo Orupõllu eestvedamisel. Festivali avafilmina 8. märtsil linastub Björn Runge draama «Abikaasa» (USA, 2017, peaosas Glenn Close).

NÖFF kutsub igal aastal festivali loominguliseks juhiks mõne tuntud naise Eesti filmimaailmast. Ava-NÖFFil linastuvad filmid valis režissöör ja kirjanik Kadri Kõusaar.

NÖFFil esitletakse veel ettevõtja ja mikroettevõtjate eestkõneleja Maire Forseli kirjutatud ja Rapla kunstniku Hege Runneli illustreeritud raamatut «Palgatööst kõrini? Hakka ettevõtjaks!». Festivali ajal ja alal on Rapla klaasikunstnike Kati Kerstna ja Kairi Orgussaare klaasikunsti näitus DIALOOGID. Samas on avatud kohvik, korraldatud lastehoid ja noortekeskus.

Info filmide ja festivaliprogrammi kohta leiab NÖFFi kodulehelt https://noff.ee/

Foto: Kadri Kõusaar

FOTO: PP