Naiste Ööde Filmifestival 11.-13. märtsil Raplas

Kolmas Naiste Ööde Filmifestival NÖFF oli kavandatud hübriidfestivalina, aga seoses muutunud olukorraga toimub veebifestivalina.
Viirusest tingitud keerulised ajad nõuavad ka festivali korraldajalt uutmoodi lähenemist, kiirelt tegutsemist ja uusi mõtteid. Meile on appi tulnud Pimedate Ööde Filmifestivali tiim, kes aitas lisaks filmide Raplamaale toomisega ka meil filme näidata oma veebikino platvormil.

Meie koostööpartner on PÖFF

1997. aastal asutatud Pimedate Ööde filmifestival kuulub Põhja-Euroopa suurimate filmifestivalide sekka, olles üks maailma 15st A-kategooria võistlusprogrammiga festivalist, mida on tunnustanud Rahvusvaheline Filmiprodutsentide Liitude Föderatsioon (FIAPF). Festivali kavas on üle 200 pika mängu- ja ligemale 300 lühi- ja animafilmi, mis on viimastel aastatel kogunud 80 000 külastust ja toonud Tallinna üle 300 välismaise filmindustegelase.

NÖFF on Pimedate Ööde filmifestivali partnerfestival ja PÖFFi juht Tiina Lokk meie patroon.

tiina-lokk
Maarja Jakobson on eesti teatri-, tele- ja filminäitleja. Ta on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, täiendanud end Berliini Kunstide Kõrgkoolis.
Oma näitlejatee alguses töötas Endla teatris, kuid on nüüd juba palju aastaid vabakutseline. Kõige rohkem on Maarja seotud Tartu Uue Teatriga ning mänginud seriaalis Õnne 13 aastast 1998.
2007 aastal sai Maarja PÖFF-i parima naisnäitleja preemia Laura rolli eest filmis “Sügisball”.

 

Filmivalikut aitasid teha Maarja Jakobson ja Lennart Lennuk.

NÖFF kompab sel aastal looduse ja tehismaailma piire. Ühelt poolt on kõige loomulikumaks keskkonnaks loodus, teisalt oleme üha enam rajamas enda ümber kontrollitud ruumi. Kui meid ümbritsev kontrolli alt väljub, kas oskame siis õigesti reageerida? Kas oleme muutustele avatud ja valmis ise muutuma? Kas näeme ennast osana loodusest ja mõistame oma igapäevaste otsuste tagamaid? Need on küsimused, millele pöörab selle aastane filmiprogramm tähelepanu.

 

Filmid kutsuvad kaasa mõtlema, kuidas püsida ühenduses oma juurtega – meie päritolu tuumaga. Mis ikkagi on siin elus tähtsam – kas raha või võimalused, mida pakub meile puhas loodus? Kuidas tulla toime müstilise haigusega või ootamatute sündmustega? Kui palju on muutunud meie arusaam maailmast meie esivanematega võrreldes. Tundmatut aitab lahata avatud mõttemaailm, mida toetab mitmekesine filmivalik. Tule saa osa elamusest ja ammuta kogemusi, mida iseenda ja ümbritseva hüvanguks suunata.

Lennart Lennuk
Lennart Lennuki foto autor on Reelika Riimand.
Raplamaalt pärit zooloog ja teaduse populariseerija.

Looduskaitseteemaline rändnäitus “Hoia, mida armastad”

Näituse avamine 4. märtsil kell 14 Rapla Vesiroosi Koolis, 3 korruse galeriis.

Täname kõiki neid, kes on toetanud NÖFFi!

Kui ka Sina soovid anda meile hoogu, siis Sinu panus on oodatud
Ettevõtlikud Naised Raplamaal MTÜ kontole: Swedbank EE502200221070434731.

Ettevõtlikud Naised Raplamaal MTÜ koostöös Raplamaa Arendus ja Ettevõtluskeskus SA- ga viivad ühise projekti raames ellu  projekti  „Raplamaa ettevõtlike naiste kaasarääkimine aktuaalsetel teemadel läbi kunsti ja filmikunsti“.

Projekt viiakse ellu EAFRD-st saadud toetuse LEADER kogukonna arendamise, meede 3 abil.
Projekti tähtaeg on august 2019 kuni detsember 2021 ja selle jooksul viiakse läbi mitmeid  huvitavaid sündmusi Raplamaal.

Projekti eesmärk on  mitmekesistada maapiirkonnas elavate inimeste kultuuritarbimist, näidata maapiirkonnas elamist, kui võrdväärset suurlinnadega ning panna kaasa mõtlema ühiskonna valupunktidele ja olulistele teemadele.