Nöffi lugu

Naiste Ööde Filmifestival Raplas on festival, mille fookuses on naine.

Ettevõtlikud Naised Raplamaal vabaühenduse liikmed on korraldanud piduliku sündmusena naistepäeva palju aastaid, alates 2019. aastast on seda aga tehtud täiesti uues formaadis – Naiste Ööde Filmifestivalina (NÖFF).

Meie soov on tähistada rahvusvahelist naistepäeva selle algupärases tähenduses, nii nagu see oli 170 aastat tagasi, kui hakati rääkima rohkem naiste õigustest.

Paljud küsimused, mis naisi on saatnud läbi aegade, on viimastel aastakümnetel lahenduse leidnud, kuid ka praegu veel puutume igapäevaselt kokku naistevastase vägivallaga, kultuuride vaheliste konfliktidega peresuhetes, laste ja noorte kannatustega vanemate vahelistes vastasseisudes, adopteerimisküsimustes, ebavõrdsusega nii palgas kui muudes aspektides elus ja paljude teiste probleemidega.

NÖFF Raplas peab kõiki eelpoolnimetatud teravaid teemasid ühiskonnas väga oluliseks ning kajastamist väärivaks, kuid et mitte keskenduda üksnes probleemile otsa vaatamisega, toome filmilinale kindlasti ka huumorit, edulugusid ja suuri staare.
NÖFF toob naised taas esiplaanile. Valu ja raskuste kõrval saavad elavaks naiseks olemise väärtused – meie piiritu tugevus ja vastupanuvõime. Me oleme kõik erinevad, aga ometi seotud. Igaüks omamoodi ilus, osav, vaimukas, andekas ja lõpmatuseni võimekas. Naiseks olemine peaks ju ometi olema nauding! Teiste kogemusi nähes õpime tundma iseend ja väärtustama seda, mida meil on maailmale pakkuda.
Lisaks sellele, mida saab näha kinolinalt, toome oma oma tegemistest ja kogemustest rääkima erinevate valdkondade spetsialistid, innustame kõiki kaasa mõtlema ja arutlema ning seeläbi ühiskonnas positiivseid lahendusi looma.

NOFF2024 tiim

NÖFFi tiim 2024

Katrin Klaebo, Siret Elmi, Siiri Tamm, Andra Liibek, Kaidi Kornak, Stina Andok, Lea Erlemann, Anni Vahter, Janeli Säärits, Eve Mikson, Taimi Nõlvak, Gerda Kärner, Annika Rannamets.