(Eesti) Nöffi lugu

Nöffi lugu

Naiste Ööde Filmifestival Raplas on Filmifestival, mille fookuses on naine.

Ettevõtlikud Naised Raplamaal ühingu liikmed on korraldanud piduliku sündmusena naistepäeva juba 10 aastat, sel aastal aga täiesti uues formaadis – Naiste Ööde Filmifestivalina. Samuti on soov rahvusvahelist naistepäeva tähistada selle originaalses tähenduses, nii nagu see alguse sai 170 aastat tagasi, kus hakati rääkima naistega seotud probleemidest. Paljud probleemid on ammu lahendatud, kuid ikka veel 21. sajandil, me räägime teatud teravatest probleemidest, nagu naistevastane vägivald, kultuuridevahelised konfliktid peresuhetes, laste ja noorte kannatused vanematevahelistes konfliktides, adopteerimisküsimused jpm. Festivalil linastub esimesel aastal neli filmi.

 

NÖFF Raplas peab kõiki eelpoolnimetatud teravaid teemasid ühiskonnas väga oluliseks ning kajastamist väärivaks, kuid ei taha keskenduda ainult probleemidele.

Filmiprogrammile lisaks kutsume rääkima valdkonnaga tihedalt kokku puutuvad inimesed, oma ala spetsialistid, kutsume kaasa mõtlema ja diskussiooni tekitama, ühiskonnas positiivseid lahendusi looma. Kutsume naisi kinno koos oma partneriga!

Paljudes riikides on naistele fokusseeritud filmifestivalid ühendatud kunstiprojektidega, nii on ka meil festivali ruumides kohalike naisklaasikunstnike näitus.

 

Filmifestivali korraldustoimkonda kuuluvad ühingu liikmed, kes panustavad oma aega ja parimaid teadmisi kultuurikalendrit rikastavaks sündmuseks märtsikuises Raplas, lisades sellele natuke naiselikku sära ja glamuuri.