THE G

"G"

THE G

THRILLER “G”
1 t 46 min
Kanada 2023
Režissöör: Karl R. Hearne
Osades: Dale Dickey, Romane Denis, Roc Lafortune, Bruce Ramsay, Jonathan Koensgen

Kunagine alkohoolik ja eluga pahuksis olnud Ann Hunter ehk G suurepärase Dale Dickey („Paljad luud“, „Halvale teele“) esituses on kolinud abikaasaga tagasi nimetusse Ameerika äärelinna perele lähemale. Ühel päeval saavad nad ootamatult teada, et nende kodu ja varanatukese on võtnud sihikule korrumpeerunud ametnikud, kes teevad koostööd eakate hooldusasutuste kurjategijatest juhtidega. Nende kodu võõrandatakse ja abielupaar kolitakse vanglasarnasesse vanadekodusse, kuhu on sattunud samasugused õnnetud hinged. G saab hirmuäratava süsteemi lõksus aru, et ainukene tee sellest maapealsest põrgust pääsemiseks, on näidata teravaid hambaid, milles tuleb appi tema lojaalne lapselaps.

Eesti juurtega režissöör Karl R. Hearne’i (pikem nimi Karl Raudsepp-Hearne) sõnul on film sündinud tema enda vanaema tõsielu juhtumi ainetel. „G“ võiks liigitada talviseks noir’iks, kus lumine ja kõle atmosfäär toetab süngevõitu tegevustikku. Filmi vaieldamatu staar, peaosatäitja Dale Dickey mängiks teoses justkui iseennast. Tema näkku on selgelt kirjutatud läbielatud kannatused, ent ta ei taha leppida sageli üldlevinud arusaamaga, et eakad on ühiskonnast maha kantud, marginaliseerunud hääbuma hakkavad inimesed. Tõdegem, et taolisi rollisooritusi, mida teeb siin Dickey, saab kinoekraanil haruharva näha.

„The G“ on originaalne kaasahaarav thriller, mida võib vaadata ka musta huumorina kõige vastu, mis tänapäeval haiges ühiskonnas toimub.

Helmut Jänes