KATRIN KLAEBOT TUNNUSTATI RAPLA MAAKONNA HÕBEDASE VAPIMÄRGIGA

KATRIN KLAEBOT TUNNUSTATI RAPLA MAAKONNA HÕBEDASE VAPIMÄRGIGA

RAPLAMAA OMAVALITSUSTE LIIT JA ETTEVÕTLIKUD NAISED RAPLAMAAL TUNNUSTASID KATRIN KLAEBOT RAPLA MAAKONNA HÕBEDASE VAPIMÄRGIGA

Naistepäeval, 8.märtsil, Rapla Naiste Ööde Filmifestivali NÖFF avaõhtul tunnustas Raplamaa Omavalitsuste Liit Katrin Klaebot Rapla maakonna hõbedase vapimärgiga. Vapimärgi ja ROL tänukirja andis üle Heiki Hepner, kes tõi esile Katrin Klaebo erilised oskused naisettevõtjate koostöö edendamisel ja NÖFFi korraldamisel.
Katrin Klaebo on 2009 a. asutatud Ettevõtlikud Naised Raplamaal vabaühenduse asutajaliige. Ühingu eesmärgiks on maapiirkonna ettevõtluse edendamine ja naiste ühiskondliku aktiivsuse suurendamine. 2024 aastaks on ühing kasvanud 87 liikmeliseks, aktiivseks, maakonnas ja väljaspool tuntud naisorganisatsiooniks.
Lisaks vabaühingu tegevuste eestvedamisele on Katrin Klaebo 2019 aastal asutanud Naiste Ööde Filmifestivali NÖFF Raplas. Festival pöörab tähelepanu sotsiaalsetele teravatele probleemidele ühiskonnas, erinevad naisautorid ja loojad esitlevad oma teoseid ning ideid, mis on leidnud inspiratsiooni naisest. Naiste Ööde Filmifestival tõstab Raplamaa atraktiivsust külastuspiirkonnana, tutvustab laiemalt aktiivsete inimeste tegevusi, kaasab noori ja toob maakonda kvaliteetse meelelahutuse. Iga aastaga üha rohkem suureneb ettevõtjate vaheline koostöö ning suureneb ka ettevõtjate hulk, kes panustavad vahendeid kogukonna heaolusse. Prioriteediks jääb alati Raplamaa ja selle elanike kaasamine.
Katrin kaasas ideega ka Pimedate Ööde Filmifestivali, kes aitab filmiõiguste hankimisega. Sellist festivali korraldatakse maailmas mitmes paigas, kuid ei ole seda kunagi varem tehtud Eestis.
Tänaseks on Katrini eestvedamisel toimunud NÖFF juba 6 korda ning käib ettevalmistus ja ideede kogumine 2025 aasta märtsis toimuvaks Naiste Ööde Filmifestivaliks NÖFF, mille läbiv teema on veel saladus.
Lisaks tavapärastele ühingu sündmustele korraldas Katrin Klaebo 2019 aasta lõpus Raplas Leida Laiusele pühendatud filmipäevad ja mälestusnäituse, millest sai alguse üle eesti liikuv rändnäitus.
Nii ühingu juhtimist, kui festivali ja teiste sündmuste korraldamist teeb Katrin heatujuliselt ja rõõmsalt, oma energiaga nakatades paljusid liikmeid. Filmifestivalil lööb kaasa üle 30 liikme.
Katrin kirjutab väsimatult tunnustusüritusele ettepanekuid ühingu naiste tegevuste tunnustamiseks ja otsib alati võimalusi, kuidas tublisid esile tõsta.
Katrin Klaebo on äärmiselt motiveeritud Raplamaa elukeskkonna väärtust suurendav kogukonna liige, kellel on tugev tahe ja head instinktid, et luua uusi ja asendamatuid väärtusi kogu maakonnale. Tal on äärmiselt hea keskkonna tunnetus ja tugev soov panustada sisukatesse ning kandvat energiat loovatesse tegevustesse.
Oma pikaajalise ettevõtlus- ja meeskonnajuhtimise kogemusega on Katrin loonud Raplamaa ettevõtlusmaastikul omalaadse ning usaldusväärse kogukonna, toetamaks ja julgustamaks naisi ettevõtlusega alustamisel ning jätkamisel.
ME TÄNAME SIND KATRIN!🥰
Ettevõtlikud Naised Raplamaal MTÜ
Juhatuse liige
Andra Liibek
Foto autor: Camilla Kännola