Eesti dokumentaalfilmide seanss

Eesti dokumentaalfilmide seanss

Eesti dokumentaalfilmide seanss

NÖFFi Eesti lühidokumentaalfilmide seanss tuleb taas! Seekord on Raplas näitamisel Eesti naisrežissööride väga isiklikud dokumentaalsed lood. Tänavusel seansil toome teie ette viis filmi ning suurem osa autoreid on ka Raplas kohapeal!
Vestlust autoritega modereerib filmitegija Mirjam Matiisen.

 

Elisabeth Madissoni „Hingelaul“ (21 min) on film kevadisest leinatoetuslaagrist, mis toob kokku lähedase kaotanud lapsed ning annab neile võimaluse leida üksteiselt tuge ja rõõmu.

 

Teisena näitame Betra Käsperi lühidokumentaali „Nelikümmend päeva hingele“ (5 min). Ema kaotanud õed on lasknud ema Inge hingel maiselt maalt lahkuda 40 päeva. Nüüd on nad ema korteris ning proovivad tema maisele varale leida kasutust nii, et Inge hing oleks rahul, ise see juures mõtiskledes, mis nende endi hingele tähtis on.

 

Seansi kolmas film on Maris Kerge „Mõned tähelepanekud armastuse kohta“. (18 min). Selle dokumentaali kese on spetsiaalselt filmi jaoks algatatud eksperiment. Režissöör Maris tegi üleskutse, et leida tundmatu inimene, kellega koos elada ning uurida selle kogemuse kaudu, kas kahe varasemalt võõra inimese vahel saab tekkida empaatia.

 

Johanna Mägini “Jäi õhku” (10 min) on sisekaemuslik lühidokumentaalfilm lapsepõlve mälestustest, mis pärinevad ajast, kui filmi autor võistlusspordiga tegeles. Nende lugude kaudu vaatab filmitegija otsa uskumustele, mille kaudu ta lapsena end nägema õppis, kuid mis võivad olla tänaseks oma aja ära elanud.

 

Maria Aua „Sundüürnik“ (22 min) on viies film. Maria kaotas kodu 90ndate alguses vastuvõetud omandireformi tõttu ja see kaotus painab teda pikalt. Seetõttu naaseb filmi autor lapsepõlvekoju, et leida majaomanikuga lepitus.

 

Kuues ja viimane film on Tallinnas õppiva Türgist pärit režissööri Selma Sirini „Me peame rääkima“ (13 min). Film uurib ühe sõpruskonna erinevaid arusaamu kehapildist, keha tunnetusest. Avameelsed vestlused ja abstraktsed kujutised aitavad kokkuvõttes vähendada mitmete arvamuste negatiivset mõju.