PORTREE HÄMARUSES

Kuupäev
Kategooria
2019, Arhiiv
Kirjeldus

“Portree hämaruses”

Venemaa 2011. Draama. 1 h 45 min

Rezissöör: Angelina Nikonova

Osades: Olga Dihovichnaja, SergeiBorisov, Vsevolod Voronov, Sergei Goljudov, Roman Merinov

PORTREE HÄMARUSES on psühholoogilis-erootiline draama. Loo kangelane on 30aastane Marina, kes on ilus, abielus ja elus heal järjel. Ta saab töötada talle meelepärasel erialal lastepsühholoogina, ent tema elu on kuidagi tundetu ja destruktiivne ning ta satub ridamisi kahtlastesse afääridesse. Ühel hommikul, lahkudes oma armukese juurest, hakkab pihta valel ajal vales kohas olemiste ahel.

Dramaatilised sündmused, kus ta kogeb palju valu ja alandust, mõjuvad talle omamoodi äratajana. Esmalt hakkab Marina otsima kättemaksu, ent kui ta oma sihtmärgiga silm silma vastu satub, võtab tema käitumine sootuks ootamatu pöörde. On see masohhism või Stockholmi sündroom, mis paneb enda alandajaga lähedust otsima, või peen psühholoogiline manipuleerimine, pole üheselt mõistetav.

Filmis mängib peaosa Olga Dihovichnaya, kes on ühtlasi ka kaasstsenarist ja produtsent. Režissööri debüüdi teeb New Yorgis õppinud ja USA kodakondsusega Angelina Nikonova. Nii et naiste film naisest, eks igaüks saab otsustada, kui tõetruult on naisepsühholoogiat tabatud.

PORTREE HÄMARUSES sai Moskva filmifestivalil auhinna parima operaatoritöö eest. Et tabada dokumentaalfilmilaadset julma ja naturalistlikku pilti, välditi lisaoptika ja valgustuse kasutamist. Filmiti fotokaameraga otse tänaval kohalike elanike igapäevategemiste keskel. Võttepaigaks oli Rostovi linn koos selle tavaliste korterite, vanade majade hoovide ja linnatänavatega.

Filipp Kruusvall