8. ja 9. märtsil toimub Raplas esimene Naiste Ööde Filmifestival NÖFF

 8. ja 9. märtsil toimub Raplas esimene Naiste Ööde Filmifestival NÖFF

Ettevõtlikud Naised Raplamaal MTÜ

18.02.2019

Pressiteade

8. ja 9. märtsil toimub Raplas esimene Naiste Ööde Filmifestival NÖFF

8. ja 9. märtsil toimub Raplas esimene Naiste Ööde Filmifestival (NÖFF), mis pakub naisteteemadele pühendatud kvaliteetset filmiprogrammi, lähisuhtevägivalla teemalisele filmile järgnevat vestlusringi, pop-up raamatuesitlust ettevõtja muredest ja rõõmudest ning klaasikunsti väljapanekut.

NÖFFi toimumiskoht on uhiuus Rapla kino. Festivali korraldavad Ettevõtlikud Naised Raplamaal MTÜ liikmed koostöös Pimedate Ööde Filmifestival MTÜ -ga., Tiina Lokki juhtimisel

Esimesel NÖFFil linastub neli filmi ühiskondlikult teravatel teemadel fookusega naistel.  Kolm filmi on sealjuures naisrežisööride looming: kuue Eesti naisrežissööri koostöös valminud dokumentaalfilm “Juured” (Eesti 2018), Iram Haqi rahvusvahelises koostöös valminud film “Mida inimesed ütlevad” (Norra-Saksa 2017) ja Angelina Nikonova lähisuhte vägivalda käsitlev mängufilm “Portree hämaruses” (Venemaa 2011). Sellele filmile järgneb  vestlusring AVATUD STSENAARIUMID Pärnu naiste tugikeskuse juhi Margo Orupõllu eestvedamisel. Festivali avafilmina 8.märtsil linastub Björn Runge draama “Abikaasa” (USA 2017, peaosas Glenn Close).

NÖFF kutsub igal aastal festivali loominguliseks juhiks mõne tuntud naise Eesti filmimaailmast. Ava-NÖFFil linastuvad filmid valis režissöör ja kirjanik Kadri Kõusaar.

NÖFFil esitletakse veel ettevõtja ja mikroettevõtjate eestkõneleja  Maire Forseli  kirjutatud ja Rapla kunstniku Hege Runneli illustreeritud raamatut „ Palgatööst kõrini? Hakka ettevõtjaks!“. Festivali ajal ja alal on Rapla klaasikunstnike Kati Kerstna ja Kairi Orgussaare klaasikunsti näitus DIALOOGID. Samas on avatud kohvik, korraldatud lastehoid ja noortekeskus.

Info filmide ja festivaliprogrammi kohta leiab NÖFFi kodulehelt https://noff.ee/

Lisainfo: Festivali juht Katrin Klaebo, mobiil: 5100210, press@noff.ee

Tags: